habersiz yardım
Habersiz Yardım

BİZ KİMİZ VE NEDEN VARIZ?

Hiç düşündünüz mü dostlar, son umutla atılan bir yardım çığlığına karşı imkansızlıklardan sessiz kalmanın, “malesef bütçemiz yetersiz keşke elimizden bir şey gelse” demek zorunda kalmanın nasıl bir his olduğunu?

Düşünmekten de öte hiç yaşadınız mı bu durumu?

“Artık bitme noktasındayım, ne olur siz de geri çevirmeyin beni” dercesine ve yüreklerin tam ortasına kocaman onulmaz bir delik açarcasına bakışlara maruz kaldınız mı hiç?

Belki bu yardım talebi de reddedilirse şimdi konuşuyor olduğunuz bu kişinin 1-2 gün sonra belki intihar haberini gazete ve TV’lerde görebilecek olduğunuzu bilmek inanın yaraların en acılısı.

Heleki bu haberin de unutulacağını ve geride kalanın dünyanın onca nimetlerinden payları açlık, sefalet ve hastalıklar olduğunu kabullenmek zorunda olan yetimlerin olacağını düşünmek ama gerçekten hissederek düşünmek, empati yaparak düşünmek, derinlemesine düşünmek insana dünyada cehennem azabının bir provasını yaptırıyor sanki…

“Sadece görmek, sadece duymak ve sadece düşünmek dahi bizleri darmadağın ederken neyi bekliyoruz harekete geçmek için, daha neyi bekliyoruz bu çaresiz insanlara daha güçlü bir omuz vermek için? Bizi –artık bir faydası olmasa da- yardıma muhtaç duruma düşmek mi daha fazla kendimize getirecek? “  dedik ve kurduk Habersiz Yardım Grubunu.

Allah(c.c.) bizlere Müddessir Suresi 42-44.ayetlerde

“Sizi Sekar’a(cehenneme) sürükleyen nedir?”
Cevap verdiler: “Namaz kılıp dua edenlerden değildik.”
“Yoksulu yedirip doyurmuyorduk.”

diye uyarırken dillere pelesenk olan “Allah yardımcıları olsun” duasındakı yardımcıların bizlerden başkası olmadığını iyi idrak etmeliyiz düşüncesiyle her ay grubumuzdaki arkadaşların çevrelerinde tespit ettiğimiz bir ihtiyaç sahibi aileye elimizden geldiğince destek oluyoruz.

Hareketimize dahil olmak isteyen arkadaşlarımız sosyal medya hesaplarımız veya e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirler.

Kategori
Habersiz Yardım

RELATED BY