infak-kardeşliği
İnfak Kardeşliği

SİSTEMİMİZ NASIL ÇALIŞIYOR?

Müminler ancak kardeştir” buyruğu Kur’ani Bakış olarak kalplerimizi ve istikametimizi kardeş kıldı.

Küçük bir kumbara ile başlayan samimiyet ,”İnfak Kardeşliği İyilik Hareketi “ adıyla gönüllü ve samimi bir oluşuma vesile oldu elhamdülillah.

İyilik hareketimizin sistemini şu şekilde belirledik;

1) Destek sağlayacağımız ailelerde önceliğimizi “yetim” ya da babanın çalışamayacak durumda olan aileler olarak belirledik.

2) Hiçbir ailemize referansı olmadan, ziyaret etmeden, yerinde görmeden kesinlikle desteğe karar vermiyoruz.

3) Bize referanslar arayıcılığıyla yönlendirilen aileler en az iki kişiden oluşan Sahanın İnfak Erleri gönüllü ekibimiz tarafından ziyaret ediliyor.

4) Ziyaret ettiğimiz ailelerin gelir durumlarını, referansların ve ailenin beyanlarının yanında devlet sisteminde var olan ve SOYBİS denilen gelir inceleme biriminden sorgulatıyoruz.

5) Ailemizin yaşantısını onları rencide etmeyecek şekilde, rızaları olması halinde fotoğraflayarak gönüllülerimiz ile paylaşıyoruz.

6) Ailenin durumu önceden belirlediğimiz kıstaslara göre İnfak Karar Alma Ekibimiz tarafından değerlendiriliyor ve gerekli görüldüğünde;

Zaruri ev eşyası
Acil hastane masrafı
Kömür yardımı
Adak eti yardımı
Giysi yardımı
Erzak yardımı
Kira yardımı
Fatura, tüp, badana masrafları
Okul masrafları
Öğrenci bursu
Bayramdan önce çocuklar için bayramlıklar
Acil harici borçlar

gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

7) Bu yardımları yine daha önce belirlediğimiz ölçülere ve ailemizin muhtaçlık durumuna göre, ya bir seferliğe mahsus ya da düzenli olarak sürdürüyoruz.

Şu an hali hazırda düzenli ya da takip altında tutarak yardımlarımızı sürdürdüğümüz onlarca yetim ve muhtaç ailemiz bulunmaktadır.

Allah emeklerimizi bereketli kılsın.

Kategori
İnfak Kardeşliği